وبلاگ تخصصی مهندسی ژئوتکنیک
وبلاگ مهندس علیرضا خسروانی مقدم

 
تاريخ : شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۲

نرم افزار تجزیه و تحلیل با روش اجزاء محدود برای تجزیه و تحلیل تراوش آب زیر زمینی

Rocscience slide v6


Slide is the most comprehensive slope stability analysis software available, complete with finite element groundwater seepage analysis, rapid drawdown, sensitivity and probabilistic analysis and support design. All types of soil and rock slopes, embankments, earth dams and retaining walls can be analyzed. State of the art CAD capabilities allow you to create and edit complex models very easily

به حجم 52 مگابایت

برای دانلود  اینجا کلیک کنید...


برچسب‌ها: نرم افزار, اجزاء محدود, تراوش آب

ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم

دانلود رایگان نرم افزار Plaxis Professional 8.6 به همراه کرک

model1-1.gif

تا كنون آخرين نسخه كرك شده موجود 8.5 بود كه متاسفانه تحليل در برخی از مدول های رفتاری مشکل داشت

نسخه متداول 8.2 هم در آناليز جريان ايراد داشت و جواباش غلط بود. 
در اين نسخه جديد كه براتون گذاشتم هر 2 مورد اصلاح شده.

به حجم 341 مگابايت

plaxis professional 8.6 + crack.rar

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

http://www.4shared.com/rar/RvWoaZJC/Plaxisارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱

دانلود نسخه نصبی و پرتابل Plaxis Professional 8.5


Plaxis Professional 8.5 نرم‌افزاري المان محدود پيشرفته براي تحليل تغيير شكل‌ها و پايداري در پروژه‌هاي مهندسي ژئوتكنيك كاربرد دارد. معمولاً در مسائل مهم ژئوتكنيك، يك مدل رفتاري پيشرفته براي مدل‌سازي رفتار غيرخطي و وابسته به زمان خاكها بسته به هدف مورد نظر لازم است. با اين نرم افزار مي‌توان خاكبرداري و خاكريزي مرحله‌اي با شرايط بارگذاري و شرايط مرزي مختلف را با استفاده از المانهاي مثلثي 6 گرهي و 15 گرهي مدل سازي نمود. اولين ويرايش اين نرم‌افزار به منظور آناليز سدهاي خاكي احداث شده بر روي خاك‌هاي نرم درقسمتهاي كم‌ارتفاع و پست كشور هلند و به سفارش مديريت منابع آب آن كشور در دانشگاه صنعتي Delft در سال 1987 تهيه و سپس در سال 1993 قابليت‌هاي آن گسترش داده شده كه توسط موسسه (CUR) Center for Civil Engineering Research and Codes نيز مورد تأئيد و پشتيباني قرار گرفته است. 

در اين نرم افزار مدلهاي رفتاري موهر- كلمب، مدل سخت شوندگي هذلولي، مدل نرم شوندگي (مدل Cam-Clay) و مدل نرم شوندگي خزشي قابل بكارگيري است، همچنين با اين نرم افزار مي‌توان فرايند ساخت و حفاري را توسط فعال كردن و غير فعال كردن المانها در مرحله محاسبات مدل كرد. نمونه‌اي از كاربرد اين قابليت، انجام آناليز لايه به لايه در پايداري شيبها ، سدها و تونلها مي باشد. 


راهنمای نصب : 
*  در برنامه plaxis اگر از شما خواسته شد registration disk فایل USERDEF.PUF از فولدر پلکسیز براوز کنید 
*  در هنگام نصب این گزینه را انتخاب کنید personal computer installation سپس اگر در جایی از شما hardlock drivers خواسته شد آن را از فولدر برنامه نصب کنید 
*  بعد از نصب ورژن 8.2 کرک را از فولدرcrack update v8.2 با فایل های batch.exe, geo.exe, plaxout.exe, hlvdd.dll به محل نصب بریزید 
*  ابتدا فایل hlvdd.dll از مسیر windows/system32 پاک کرده سپس فایل hlvdd.dll را از فولدر کرک جایگزین آن کنید 
*  بعد اقدام به نصب setup.exe موجود در فولدر آپدیت plaxis 8.5. hardlock drivers را نصب کنید 
*  محتوای داخل پوشه پلکیس را در محل نصب و در سیستم 32 کپی کنید. 

پسورد فایل فشرده : soft98.ir ( پسورد را تایپ کنید )
دانلود نسخه پرتابل 


دانلود نسخه قابل نصب ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : جمعه نوزدهم آبان ۱۳۹۱

دانلود رایگان نرم افزار انسیس (Ansys 14.5)


نقل قول :

نرم افزار AutoDyn و LS-DYNA که در شبیه سازی انفجار و بارهای دینامیکی بر سازه های مدفون و سطحی بسیار پرکاربرد هستند از زیرمجموعه های نرم افزار Ansys Workbench میباشند.

معمولا پروژه های غیرخطی دینامیکی زمان محاسباتی زیادی نیاز دارند و زمان محاسبه به سخت افزار کامپیوتر، ورژن ویندوز و نرم افزار وابسته میباشد. من به شخصه از ورژن ۶۴ بیتی ویندوز و نرم افزار برای انجام پروژه هایم استفاده میکنم. تجربه برایمان ثابت کرده است AutoDyn به RAMبیشتری نیاز دارد تا CPU.

ورژن ۶۴ بیتی نرم افزار Ansys 14.5 از لینکهای زیر قابل دانلود میباشد. طریقه نصب هم مثل ورژنهای قبلی Ansys میباشد.

لطفا قبل از اقدام به دانلود تمام لینکهای دانلود را چک کنید تا سالم باشند...

پسورد فایل فشرده: soft98.ir ( پسورد را تایپ کنید )

پارت 1 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part01.rar

پارت 2 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part02.rar

پارت 3 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part03.rar

پارت 4 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part04.rar

پارت 5 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part05.rar

پارت 6 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part06.rar

پارت 7 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part07.rar

پارت 8 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part08.rar

پارت 9 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part09.rar

پارت 10 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part10.rar

پارت 11 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part11.rar

پارت 12 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part12.rar

پارت 13 با حجم 500 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part13.rar

پارت 14 با حجم 278 مگابایت

http://dl2.soft98.ir/engineering/ANSYS.14.5.x64.part14.rarارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱
دانلود نرم افزار دینامیک لرزه ای (SeisWare 7.04.04)

SeisWare 7.04 | 316.8 mb

SeisWare software is an innovative and dynamic seismic interpretation system with modern modular architecture, client driven development, unparalleled ease of use, efficiency and knowledgeable support .
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب...
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم

دانلود نرم افزار 3DEC+آموزشی نرم افزار UDEC 4.0+نرم افزار UDEC 4.0

نقل قول :
برنامه های آموزشی نرم افزار UDEC 4.0
در این فایل تعدادی از برنامه های نمونه در زمینه های مختلف (طراحی تونل-پایداری شیب و...) در قالب پروژه های درسی آورده شده است. این برنامه ها با در نظر گرفتن سازه های فرضی به بیان دستورهای مورد نیاز جهت مدل سازی سازه های مختلف (سازه های زیرزمینی و شیب های سنگی) پرداخته است.
دانلود نرم افزار 3DEC
پايه ي اين برنامه، فرمولاسيون عددي تست شده ي در برنامه ي دو بعدي UDEC ميباشد. برنامه ي 3DEC پاسخ مواد ناپيوسته مانند توده سنگهاي درزه دار را به هر نوع بارگذاري استاتيکي و ديناميکي شبيه سازي ميکند. در حقيقت اين نرم‌افزار محيط توده سنگ را به بلوکهاي مجزاي صلب و يا تغيير شکل پذير تقسيم کرده و با در نطر گرفتن ناپيوستگي بين آنها تغيير شکل و چرخش آنها را محاسبه مينمايد. يکي از روشهاي طراحي در پروژه‌هايي همچون تونل، سد، مغار نيروگاه‌هاي برق آبي، شيب و غيره روشهاي تحليلي است. يکي از زيرمجموعه هاي روشهاي تحليلي روشهاي عددي مي‌باشد. روش هاي عددي تنوع زيادي دارند که عمدتا براي مدلسازي پيوستار استفاده ميشوند. ولي از انجا که محيط‌هاي سنگي عمدتا داراي درزه و شکاف بوده و ناپيوسته هستند بايد با روشهاي ناپيوستار آنها را مدلسازي کرد. نرم افزار موجود براي مدلسازي ناپيوستار UDEC و 3DEC ميباشند که اولي حالت دو بعدي و دومي سه بعدي را مدل ميکنند.
3DEC يک برنامه command-driven است. بعبارتي دستورات بايد در آن بايد تايپ شود. در 3DEC بيش از 40 دستور اصلي و نزديک 400 دستور اصلاحي وجود دارد که توسط نرم‌افزار تشخيص داده مي‌شود. براي يک کاربر جديد ممکن است وظيفه‌ي سختي به نظر آيد که از ميان دستورات موجود موارد لازم را براي آناليز مورد نيازش انتخاب کند. (برگرفته از سایت زمین کاو)
در زیر لینک دانلود این نرم افزار قرار داده شده است. طریقه نصب آن مانند نرم افزار UDEC است. برای آشنایی بیشتر تعدادی از برنامه های نمونه را در آینده قرار میدهیم.
دانلود نرم افزار UDEC 4.0
از میان نرم افزارهای عددی آن دسته که بر اساس معادلات المان مجزا به حل مسئله می پردازند برای تحلیل مناطق درزه دار مناسب می باشد زیرا این گونه نرم افزارها رفتار برشی و تاثیر حضور ناپیوستگی ها را بهتر مدل می کنند. از بین نرم افزارهای موجود در بازار نرم افزارهای گروه ITASCA تا به امروز به خوبی مورد استفاده قرار مهندسین طراح سازه های زیرزمینی بوده است.از جمله نرم افزارهای موجود برای این هدف  UDECو3DEC می¬باشد.
نرم افزار UDEC یک برنامه تحلیل عددی دو بعدی است که بر مبنای روش المان مجزا برای تحلیل مکانیک سنگی محیط های ناپیوسته تهیه شده است. این نرم افزار واکنش یک محیط ناپیوسته ( به عنوان مثال سنگ تکتونیزه و شدیدا درزه دار ) را در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی شبیه سازی می کند. این نرم افزار محیط سنگی را به عنوان مجموعه ای از بلوک های مجزا تعریف می کند که ناپیوستگی ها مثل درزه ها به عنوان شرایط مرزی بین بلوکی در آنها عمل می کنند و جابجایی برشی در امتداد این ناپیوستگی ها و نیز چرخش بلوک ها می توانند انجام گیرند. در این نرم افزار امکان تعریف بلوک ها به صورت صلب و تغییر شکل پذیر وجود دارد. بلوک های تغییر شکل پذیر به شبکه ای از المان ها تقسیم بندی شده و هر المان با رفتار تنش-کرنش خطی یا غیر خطی از پیش تعیین شده ای عمل می کند. حرکت نسبی ناپیوستگی ها با روابط خطی یا غیر خطی نیرو – جابجایی در امتداد عمودی یا برشی ناپیوستگی ها می باشد که مدل سازی ناپیوستگی ها را با شرایط موجود زمین شناسی وفق می دهد.این نرم افزار بر اساس محاسبات لاگرانژین عمل می کند که برای تغییر شکل ها و جابجایی های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار با سرعت محاسبات بالا برای مدلهایی با چند هزار بلوک طراحی شده است و حل مسایل در آن با پیشرفت در پله های زمانی صورت می گیرد. با توجه به اینکه UDEC با پیشرفتن به صورت پله های زمانی معادلات نیرو گشتاور را حل می نماید در هر مرحله قبل از شروع مرحله بعد ی نیروهای نامتعادل وارد بر سازه ها را محاسبه می نماید و حل مسئله با اعمال این نیروها ادامه می دهد وجود این قابلیت درUDEC امکان بررسی مساله را در فازهای زمانی مختلف امکان پذیر می سازد و می توان مراحل مختلف طراحی یک پروژه را شبیه سازی کرد. UDEC 950 کیلو بایت فضا اشغال کرده و تحت سیستم عامل MS-DOS اجرا می¬شود و حداقل به 4 مگا بایت فضا نیاز دارد.
این نرم افزار دارای یک زبان برنامه نویسی قدرتمند به نام FISH می باشد کاربر با این زبان برنامه نویسی می تواند توابعی را برای افزایش کارپایی UDEC بنویسد. این زبان برنامه نویسی یک قابلیت منحصر به فرد برای کاربرانی که می خواهند تحلیل را با نیاز ویژه خودشان تطبیق دهند فراهم می کند برخی از کارهایی که با کمک FISH می توان انجام داد عبارت اند از:
-        اعمال تغییرات در ساختار بلوک ( مثلا افزایش غیر خطی مدول ها با عمق)
-        نمایش و چاپ متغییر هایی که توسط کاربر تعریف می شوند
-        به کار گرفتن سازند های درزه ها
-        کنترل خودکار آزمایش های عددی
-        مشخص نمودن شرایط مرزی غیر معمول (یعنی اعمال تغییرات در شرایط نسبت به مکان و فضا)
-        کنترل خودکار آزمایش های عددی
-        مشخص نمودن شرایط مرزی غیر معمول ( یعنی اعمال تغییرات در شرایط نسبت به مکان و فضا)
-        اتوماتیک کردن مطالعه پارامترها
 
نرم افزار UDEC مدلی با بیش از 2500 بلوک صلب ( 1000 بلوک تغییر شکل پذیر ) را با 8 درجه آزادی برای هر بلوک در یک رایانه شخصی با 4 مگابایت RAM حل میکند. البته نسخه جدید این نرم افزار به نام 3DEC نیز موجود می باشد که توانایی حل مسایل به صورت سه بعدی را فراهم ساخته است.
در این قسمت نرم افزار UDEC 4.0 جهت دانلود قرار داده شده است. این نرم افزار به صورت کامند پرومپ است.
نصب نرم افزار مثل سایر نرم افزارهاست. برای بهره مندی بیشتر از این نرم افزار منوال آن را که به صورت فایل های PDF است را مطالعه کنید.
به حجم 16 کیلوبایت

برای دانلود برنامه های نمونه اینجا کلیک کنید...

http://www.mediafire.com/?gptrutpbwel8hrg
به حجم 15.4 مگابایت


برای دانلود نرم افزار 3DEC اینجا کلیک کنید...در صورت مشکل دانلود اینجا کلیک کنید...

http://www.mediafire.com/?lf91lm8mdr73f75

به حجم 15.14 مگابایت

برای دانلود نرم افزار UDEC 4.0 اینجا کلیک کنید...

http://rock-engineer.persiangig.com/Weblog File/Udec 4.0.EXEارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰

دانلود رایگان نرم افزار ZMAP

(کاربرد- ZMAP for earthquake catalog analysis )

http://hfarahani48.blogfa.com

ZMAP

Earthquake catalogs are probably the most fundamental products of seismology and remain arguably the most useful for tectonic studies. Modern seismograph networks can locate up to 100,000 earthquakes annually, providing a continuous and sometime overwhelming stream of data.

ZMAP is a set of tools driven by a graphical user interface (GUI), designed to help seismologists analyze catalog data. You need the commercial software MATLAB to run ZMAP. ZMAP is primarily a research tool suited to the evaluation of catalog quality and to addressing specific hypotheses; however, it can also be useful in routine network operations. Roughly 150 scientists worldwide have used the software at least occasionally. About 50 peer-reviewed publications have made use of ZMAP. NOte, however, that we are not able to systematically mainatin and update ZMAP.

ZMAP was presented in an overview article in SRL. There is also a Cookbook available as a PDF document.

We have tried hard to make ZMAP as versatile, user-friendly, and accurate as possible. Nevertheless, some bugs remain and others have undoubtedly been introduced, and some features will remain cryptic to many users. If you have questions, suggestions or bug to report, feel free to send me an e-mail.
Using ZMAP with different MATLAB versions (6.1, 6.5, 7)

Basic ZMAP functions usually work on all MATLAB versions. However, since we are now mainly working with MATLAB 6.5 and MATLAB 7, problems may arise with earlier versions. Note that we are upgrading to MATLAB 7, thus some functions might not exist if you are using an earlier version.
Obtain ZMAP

To access zmap, please use this link

http://hfarahani48.blogfa.com

بدون پسورد

لینک دانلود :

http://mercalli.ethz.ch/~eberhard/zmap.zip

پسورد : www.civilstars.com

لینک کمکی ( به همراه راهنما) دانلود :

http://hipfile.com/05ho0xb500ka/zmap-www.civilstars.com.zip.html

دانلود راهنما (آموزش لاتین):

http://hipfile.com/46w39j0yzozp/cookbook.pdf.htmlارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰

دانلود رایگان نرم افزار MapSeis

(کاربرد- MapSeis is intended to succeed ZMAP )

http://hfarahani48.blogfa.com

MapSeis
mapSEIS (D. Eberhard): Perform various catalog analyses, including magnitude of completeness, b-values, and aftershock sequences. MapSeis is intended to succeed ZMAP; it is object-oriented and supports parallel computing. (GUI, MATLAB)

Runs under matlab 2008a or higher

http://www.corssa.org/software

بدون پسورد

Size: 253 MB

لینک دانلود :

http://mercalli.ethz.ch/~eberhard/MapSeis_Releases/MapSeis_current_beta.zip

پسورد : www.civilstars.com

لینک کمکی ( به همراه راهنمای لاتین) دانلود :ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم

نرم افزار مدل کردن انواع نانو تیوب های کربنی + کرک

Nanotube Modeler 1.6.4 + Crack

به حجم  9.13 مگابایت

در فرمت فشرده (rar)

لینک دانلود :

http://seismic.persiangig.com/Blogfa_files/Nanotube Modeler 1.6.4.rarارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۰

دانلود نرم افزار تحلیل خطر لرزه ای تحت Dos (+دستورالعمل)

( Seisrisk III )

به حجم 2.26 مگابایت در فرمت فشرده (rar)

رمز : Sarmad

http://s2.picofile.com/file/7198227418/SeisRisk.rar.html


دانلود نرم افزار محاسبه پارامترهای لرزه ای  λ,βتحت Dos(+مثال ودستورالعمل)

( Kijko 2001 )

به حجم 98 کیلوبایت در فرمت فشرده (rar)

http://www.mediafire.com/download.php?mukhnyzy1ih
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۰

دانلود برنامه روابط همبستگی آزمایش نفوذ استاندارد

(SPTCorr v.1.3)

http://hfarahani48.blogfa.com

SPTCorr is a simple software for estimating various soil properties from the Standard Penetration Test blow count. SPT is a widely and most frequently used in-situ test for geotechnical exploration. It is useful in a wide variety of soils, from weak clays and loose sands to dense sands and hard clays.

Main Characteristics:

* Calculations for corrected SPT blow count N60 and N1,60
* Relative density, Dr
* Friction angle, phi
* Modulus of Elasticity, Es
* Undrained strength, Su
* Settlement estimation for non-cohesive soils
* Bearing capacity estimation for non-cohesive soils
* Settlement estimation for pile groups on non-cohesive soils

به حجم 445 کیلوبایت

در فرمت فشرده (rar)

لینک دانلود :

http://www.4shared.com/get/O3_Uh0g8/SPTCorr_13.htmlارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰

SPT Group OLGA 7.0.0

http://pixhost.me/avaxhome/ff/26/001e26ff_medium.jpeg
SPT Group OLGA 7.0.0 | 366.1 mb
OLGA is the market-leading simulator for engineering the flow of oil, water and gas in wells, pipelines and receiving facilities

About SPT Group

SPT Group is the leader in modelling for the oil and gas industry. Customer supported innovation and research has been at our core for more than 30 years, and we have successfully transformed R&D into software solutions and consulting services that deliver trusted insight and real impact. With more than 200 highly skilled professionals worldwide, we deliver advanced software and consulting services to help our customers solve multiphase flow and reservoir engineering challenges.

Owerview

The OLGA 7 release contains enhancements realized through the OLGA Verification and Improvement Project (OVIP), the research programs in HORIZON, the CO2 modelling project and other endeavours.

New features include:

- Easy to use interface and workflows
- OLGA High Definition model for stratified flow
- Open framework for easy integration

The OLGA 7 graphical interface provides a wide range of tools, workflows and workspaces to efficiently give the required simulator input to perform all your studies. The interface also offers powerful analysis tools to visualise, export and ultimately understand and communicate the dynamics of the simulated model. Accurate pre-processing and comprehensive post-processing of simulation cases are crucial but often time consuming. That is why OLGA 7 incorporates new and improved workflows as well as new methods to shorten the Modelling – Simulation – Analysis cycle.

The High Definition flow module covers stratified and large wave flow regimes - providing more consistent, scalable and accurate predictions of pressure drop and holdup.

The Plugin module is a flexible framework for implementing users’ proprietary or external physical models in OLGA as DLLsارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰

RetainWall v2.10

info

RetainWall is a software mainly designed for the purpose of designing a concrete or masonry retaining wall. The wall may retain soil or other granular material. It analyses the stability of the wall based on the loads and the resulting base pressure, sliding, eccentricities and restraints. Loads applied on the wall may consist of self weight, soil pressure, water pressure, live and seismic loads. Sliding restraints may consist of passive earth pressure, other structures or a shear key. If the wall is a reinforced concrete structure, the software also supports the reinforcement design. In addition, a soil pressure calculator is also provided.


RetainWall is designed to be an easy application, on-screen trial-and-error method and quick solution finding of the design. A familiar designer can design the wall within minutes. Complete outputs can be viewed on screen or printed.

Operation of the software begins from the initial dimensioning of the wall, earth surface and water levels by clicking on the given dimensions. Next is inputting material properties of the wall, soil, water and reinforcement bars. External loads given consist of live load on the ground surface, seismic load as a horizontal seismic coefficient and any concentrated loads applied on the wall if required. Results of the wall stability can be obtained immediately. If they are not satisfied then another trial can be made very quickly. There are also options to use or not to use water, seismic or a shear key. You have the possibility to print your final results.

Using the internal forces of the wall, reinforced concrete design can also be done very quickly. It requires only bar diameters and spacings of the reinforcements.

RetainWall supports metric, SI and British unit systems.

Help for this software can be obtained from:

http://www.geocities.com/dhani_irwanto/retainwall_help/aboutretainwall.html

ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰

Z-soil 2D V6.13

Z_SOIL.PC is a continuously upgraded geotechnical, foundation and underground flow engineering software based on the finite-element method and written in the MS-Windows environment. The program has been used with great success in forensic, analysis and design studies, covering without exception all possible scenarios encountered in real world case studies. Z_SOIL.PC is the first integrated computer code that offered a unified approach to most of the natural processes encountered in geotechnical and foundation engineering, including stability, consolidation, creep and underground flow, excavations and soil-structure interactions. 

http://www.zace.com/
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰

DeepXcav 2011 Shoring design software - 30 DAYS TRIAL

DeepXcav is a software for deep excavation design and analysis. It can perform both geotechnical and structural design for many wall types that include soldier pile walls, sheet pile walls, and diaphragm walls with multiple sections of reinforcement. DeepXcav can also perform slope stability analysis with soil nailing. It comes packed with all structural and geotechnical design codes.

DeepXcav 2011 is the most recent version of our software. It offers an extensive range of capabilities. It is the product of a two year cooperation with CeAS S.R.L., Italy and accumulates the experience of more than 30 years of combined software development with close to 1000 users worlwide


http://www.4shared.com/account/file/kKg6EYZG/Setup_DeepXcav_2011.html
(NO MEDICINE INCLUDED!)
DeepXcav 2011
tutorials, videos, learning materials
http://www.4shared.com/file/skyjlWg8/tutorials_videos_learning_mate.html
medecine for DeepXcav 2011 v.9.0.3.4 - tested only on Win Xp
http://www.gigasize.com/get.php?d=9o4qlzly5sf
Mirror links to MEDICINE ONLY
http://www.mediafire.com/?pqyjt38iqt51ul0

http://ifile.it/rp0ujfz/deepx9.zip
For 64bit users trial renew. Built and tested in Windows 7 64bit.
http://hotfile.com/dl/93232352/99d5cdd/DE2011_64Renew.rar.html


RAR Password FromNowhere

The file is encripted. When running and asked for password use BennyP
Mirror Link, asunder, including the Program and Medicine:
Part 1 (95,78 MB):
http://www.mediafire.com/?9f0smyznnbur9mf

Part 2 (77,71 MB):
http://www.mediafire.com/?ndl5hvhiqn735v0

following link is modified
Part 1 (95,78 MB):
http://www.mediafire.com/?ndl5hvhiqn735v0

Part 2 (77,71 MB):
http://www.mediafire.com/?9f0smyznnbur9mf
HotFile Mirror
http://hotfile.com/dl/127117075/d885dda/DXv20-11Shde.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/127117083/8d0c801/DXv20-11Shde.part2.rar.htmlارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۰

Plaxis 3D Foundation v1.6 and 2.2

Install file
Code:
http://rapidshare.com/files/95777953/Plaxis_1.5_Setup.rar

crack for P3D v1.5
Code:
http://rapidshare.com/files/100774050/CRACK_Plaxis.rar.html

Update Pack
Code:
http://rapidshare.com/files/56301192/F_Update_Pack_1_6.rar.html

crack for P3D v1.6
Code:
http://rapidshare.com/files/108137967/P3DF16.rar.html

Regards
PLAXIS 3D FOUNDATION V2.1 (DEMO)

Code:
http://www.4shared.com/file/33138240/c03d0ffb/Pl_3D_F_21part1.html
http://www.4shared.com/file/33138239/f6a02198/Pl_3D_F_21part2.html
http://www.4shared.com/file/33138235/ff166db3/Pl_3D_F_21part3.html
http://www.4shared.com/file/33138245/b057fb74/Pl_3D_F_21part4.html
http://www.4shared.com/file/33138244/c750cbe2/Pl_3D_F_21part5.html

OR

Code:
http://rapidshare.com/files/144435423/GRP3DF21.part1.rar
http://rapidshare.com/files/144429070/GRP3DF21.part2.rar
http://rapidshare.com/files/144422917/GRP3DF21.part3.rar
http://rapidshare.com/files/144416596/GRP3DF21.part4.rar
http://rapidshare.com/files/144410039/GRP3DF21.part5.rar

PLAXIS 3D FOUNDATION V2.2 (UPDATE)


Code:
http://www.4shared.com/account/file/83398532/3e2f4b69/Plaxis3DFoundation22-Update.html
use this one and would be ok
Code:
http://rapidshare.com/files/289527177/med.zipx.html
the other procedure is the same: instal 1.5 and update to 1.6.
Try this again with this link. It is not limited and never died:
http://www.megaupload.com/?d=9W9GHJHX
plaxis 3d foundation v2.1 - DEMO VERSION
Plaxis 3D Foundation is a finite element package intended for the three-dimensional deformation analysis of foundation structures.Foundations form the interaction between an upper structure and the soil. Settlements depend on local soil conditions and on the construction method. Especially for pile-raft foundations there is an important interplay between the pile, the raft and the soil to support the forces from the upper structure. In this interplay deformations are a key factor. Such a situation can only be analysed effectively by means of three-dimensional finite element calculations in which proper models are incorporated to simulate soil behaviour and soil-structure interaction.
Plaxis 3D Foundation offers these facilities. A brief summary of important features of the program can be found on the 'Features' page.

Minimum Hardware Requirements

* Pentium processor, 2.0 Ghz.
* 512 MB RAM (more is recommended)
* Free harddisk space 600 MB
* Screen resolution min. 1024x768
* Windows® NT 4.0; Windows® 2000; Windows® XP Professional
download link for plaxis 3d foundation v2.1 - DEMO VERSION - NO MEDICINE
http://www.4shared.com/file/33138240/c03d0ffb/Pl_3D_F_21part1.html
http://www.4shared.com/file/33138239/f6a02198/Pl_3D_F_21part2.html
http://www.4shared.com/file/33138235/ff166db3/Pl_3D_F_21part3.html
http://www.4shared.com/file/33138245/b057fb74/Pl_3D_F_21part4.html
http://www.4shared.com/file/33138244/c750cbe2/Pl_3D_F_21part5.html
Size: 53 MB
Update from v2.1 to 2.2
http://www.4shared.com/account/file/83398532/3e2f4b69/Plaxis3DFoundation22-Update.html
PLAXIS 3D FOUNDATION V2.1 (DEMO)
Size: 370 MB
hotfile:

http://hotfile.com/dl/90954808/2664af3/grp3df21.part1_www.upnload.com.rar.html
http://hotfile.com/dl/90956766/64999ba/grp3df21.part2_www.upnload.com.rar.html
http://hotfile.com/dl/90957310/f555268/grp3df21.part3_www.upnload.com.rar.html
http://hotfile.com/dl/90957618/8be4d80/grp3df21.part4_www.upnload.com.rar.html
http://hotfile.com/dl/90958057/a3f5a86/grp3df21.part5_www.upnload.com.rar.html
megaupload:


http://www.megaupload.com/?d=IUU9YLEU
http://www.megaupload.com/?d=0TNMFLMN
http://www.megaupload.com/?d=72IXWL6C
http://www.megaupload.com/?d=QP0UTOOY
http://www.megaupload.com/?d=3OMMHGQ5

deposite:

http://depositfiles.com/files/v9o42mirl
http://depositfiles.com/files/6leaf6dwz
http://depositfiles.com/files/d68jpd0ih
http://depositfiles.com/files/x4aa4xheo
http://depositfiles.com/files/mgjk9wcku

PLAXIS 3D Foundation v1.6.0.193
Size: 137.18 Mb
Plaxis 3D Foundation is a finite element package intended for the three-dimensional deformation analysis of foundation structures.

Foundations form the interaction between an upper structure and the soil. Settlements depend on local soil conditions and on the construction method. Especially for pile-raft foundations there is an important interplay between the pile, the raft and the soil to support the forces from the upper structure. In this interplay deformations are a key factor. Such a situation can only be analysed effectively by means of three-dimensional finite element calculations in which proper models are incorporated to simulate soil behaviour and soil-structure interaction.

Plaxis 3D Foundation offers these facilities. A brief summary of important features of the program can be found on the 'Features' page.

http://hfarahani48.blogfa.comhttp://hfarahani48.blogfa.comارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : جمعه دهم تیر ۱۳۹۰

PROFIS Anchor Design Software Version 2.1 BY HILTI

نرم افزار رسمی شرکت هیلتی برای طراحی رول بولت های هیلتی

پیش نیاز برنامه : .NET

به حجم 145 مگابایت

در فرمت فشرده (exe)

Downloadارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم

دانلود نرم افزار Ansys 13 نسخه 32 بیتی با لینک مستقیم

 ANSYS 13.0 نوآوری و پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی فناوری همانندسازی در همه‌ی رشته‌های مهندسی ارائه می‌نماید. این نوآوری همراه با پیشرفت در سرعت پردازش به کاربران این امکان را می‌دهد تا مدلسازی هندسه مسائل، مش‌بندی و بعد پردازش آنها را به آسانی انجام دهند.

Ansys به عنوان یکی از نرم افزار تحلیل از بین نرم افزارهای CAE ) Computer Aided Engineering) مطرح است.ادامه مطلب...
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : جمعه بیستم خرداد ۱۳۹۰

دانلود مستقیم نرم افزار matlab 2011 به صورت رایگان

متلب (MATLAB) نام یکی از نرم‌افزارهای رایانه‌ای برای انجام محاسبات ریاضی است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix و LABoratory ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

کار کردن با ماتریس‌ها در Matlab بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در Matlab به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می‌شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکل ماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون‌ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در Matlab به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که Matlab مخفف عبارت Matrix Laboratory باشد. علاوه بر توابع فراوانی که خود Matlab دارد، برنامه‏نویس نیز می‏تواند توابع جدید تعریف کند.

مطلب

ادامه مطلب...
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۰
DEEPSOIL 4.0
  Size: 7.02 MB


A number of updates have been made to DEEPSOIL since the release of version 3.7, including:

1. DEEPSOIL now supports Windows 7.
2. The DEEPSOIL user interface has been completely recreated using the latest .NET components.
3. DEEPSOIL now includes auto-update checking, notifying the user when a new version is available. Users can also check for updates using the “Check for Updates” function available in the “Tools” menu.
4. DEEPSOIL uses new charting tools, providing more-accurate and visually appealing plots.
5. Excel output has been vastly improved. Exporting to Excel is now approximately 25x faster and includes plots of profile data.
6. Printing has been added. The user can now print plots of input motions, analysis results, PGA profile, and iteration convergence (for equivalent linear analyses).
7. The user can now cancel an analysis while it is running.
8. DEEPSOIL is now multi-core aware when running batch analyses. Up to 4 analyses can be run concurrently in batch mode (note: limited to 1 analysis per core).
9. Added an “Options” window for setting defaults: working directory, input motion directory, saved profile directory, units, multi-core etc. It can be found in the “Tools” menu.
10. Added a tool to convert motions downloaded from the PEER Strong Motion Database (.AT2) to the DEEPSOIL format.
11. DEEPSOIL now includes a library that allows the user to view input motions and open profiles without the need to start an analysis.
12. The natural frequency and period of the soil column is now shown in step 2.
13. An input summary has been added to review input parameters.

http://cee-zzvy.cee.illinois.edu/Website/Deepsoil/Files/DeepSoil_4%20Installer.msiارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰

برنامه رسم دايره های موهر (Mohr Circles)

نقل قول:

اين برنامه در داخل شرکت پارس ابزار آزمون برای رسم دايره های تنش موهر برنامه نويسی شده است. به کمک اين برنامه با وارد کردن تعداد نامحدود جفت تنش های اصلی مي توان دايره های موهر را رسم و مقدار شيب و عرض از مبدا بهترين خط عبوری از نقاط ماکزيمم اين دواير را دريافت نمود. همچنين نمودار رسم شده را مي توان چاپ نموده و يا بصورت فايل گرافيکی ذخيره نمود

تصاویر Mohr Circles 

به حجم 1.8 مگابایت در فرمت اجرایی (exe)ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰

برنامه ای ساده برای تحليل شمعهای تحت بار جانبي

نقل قول:

 ALP99برنامه ای ساده برای تحليل و آناليز شمع های تحت بارگذاری جانبي مي باشد اين برنامه قادر به محاسبه تقيير شکل افقي نوک شمع تحت بارگذاری جانبي مي باشد

http://www.parsabzarazmoun.com/images/thumbs/0000064_300.jpeg

به حجم 417 کیلوبایت در فرمت اجرایی (exe)ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم

برنامه ای ساده برای تحليل و آناليز شمع های تحت بارگذاری قايم

نقل قول:

 ALP99برنامه ای ساده برای تحليل و آناليز شمع های تحت بارگذاری قايم مي باشد اين برنامه قادر به محاسبه تقيير شکل قايم نوک شمع تحت بارگذاری قايم مي باشد

http://www.parsabzarazmoun.com/images/thumbs/0000063_300.jpeg

به حجم 415 کیلوبایت در فرمت اجرایی (exe)ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : جمعه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰

GGU Gabion v2.11 - Calculation of Gabion Walls

 

 

این برنامه قادر به طراحی و  محاسبه دیوارهای گابیونی می باشد.

برخی از ویژگی های برنامه:

  • قابلیت در تعریف مصالح دیوار
  • رسم هندسه مختلف برای دیوار
  • سطح ایستایی آب
  • تعریف ۵۰ لایه خاک
  •  محاسبه ظرفیت باربری دیوار
  • محاسبه نشست دیوار
  • تعیین پایداری داخلی و خارجی دیوار و ........


Download Links:
http://www.megaupload.com/?d=HY8REX5H
Mirror Links:
RAR 3.37 MB
http://jumbofiles.com/ov5ssdumnavj/GGU-Gabionv211.rar.html
http://www.filesonic.com/file/871716921/GGU-Gabionv211.rar
http://www.fileserve.com/file/kuyZJHc/GGU-Gabionv211.rar
http://rapidshare.com/files/459721767/GGU-Gabionv211.rar
http://www.4shared.com/file/a42Dnc7A/GGU-Gabionv211.html
http://uploading.com/files/8f81edcc/GGU-Gabionv211.rar/
http://ifile.it/4f30s5z/GGU-Gabionv211.rar
http://www.bufiles.com/rz415ww6hrlv.html
RAR password: KCivilEAارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۰

فیلم آموزشی نرم افزار seismo signa

پسوورد:hmdmahmoudi.blogfa.com

لینک کمکی 

دانلود

 
فیلم آموزشی seismo signal

به حجم 116 مگابايت

در فرمت avi

Download


برنامه SeismoSignal

يه برنامه بسيار خوب و راحت براي پردازش داده هاي شتاب نگارها. اين برنامه قابليت ترسيم طيف فوريه ، Power spectral Density، طيف پاسخ شتاب، سرعت و تغيير مکان رو داره. فقط هر چند مدت يه بار Expire مي شه و بايد دوباره Download بشه. اگه خواستين براي نمونه مي تونين رکورد زلزله منجيل يا بم رو از سايت مرکز تحقيقات مسکن بگيرين و طيف پاسخشو محاسبه کنين. بعد ببينين آيا واقعا ويرايش 3 آيين نامه 2800 هم جوابگوي زلزله هاي ايران هست؟؟؟؟

(برنامه ای بسیار مفید جهت پردازش اطلاعات شتاب نگارها، رسم طیف های فوریه،پاسخ تغییرمکان، پاسخ سرعت، پاسخ های الاستیک و غیرالاستیک شتاب و ....تهیه و ارسال : مهندس یوسف شیرنژاد -جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به این نرم افزار :   yousef_shirnejad@hotmail.com )


لینک کمکی ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۰

دانلود نرم افزار طراحی سکو های دریایی (SACS)

SACS یک نرم افزار تحلیل سازه به روش المان محدود می باشد که دارای یک ماژول بارگذاری محیطی است که استانداردها و تئوریهای مربوط به بارگذاری ناشی از امواج و جریانات دریایی در آن مدل شده اند به همین خاطر در تحلیل سازه های دریایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

لینک دانلود رایگان:

http://rapidshare.com/files/267382648/EDI_SACS_5.2.part1.rar
http://rapidshare.com/files/267386231/EDI_SACS_5.2.part2.rar
http://rapidshare.com/files/267386990/EDI_SACS_5.2.part3.rarارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۰

دانلود نرم افزار CPT pro

One of the best CPT software for intereting is CPTpro by Geotech.
refer here:
http://www.geotech.eu/index.php/en/cpt-software

http://www.geotech.eu/images/datasheets/new/cpt%20pro.pdf


CPT Software

CPT-Log

User friendly software which logs point resistance (qc), sleeve friction (fs), pore pressure (u),tilt angle, electric conductivity, temperature, penetration speed and dissipation test in the "Penetration Module". It furthermore calculates in semi-real time the friction ratio Rf. On the screen up to four graphs can be displayed. The choice of displayed channels can be changed during a sounding. Zeroes are checked on all channels before and after tests and all scales can be chosen manually

Download datasheet:  CPT-Log

CPT-Pro

CPT-pro is a multi module program designed for complex analysis, interpretation and presentation of CPT soundings, and also for elaborating geotechnical documentation. Read more in the datasheet

Download datasheet:  CPT-Pro

Conrad

Interpretation and presentation software designed by Swedish Geotechnical Instituteارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۰
ارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم
 
تاريخ : پنجشنبه چهارم فروردین ۱۳۹۰

نرم افزار تهیه طیف پاسخ سازه ها

برنامه ساده و مفیدی برای تهیه طیف پاسخ سازه ها .برای جلوگیری از ازدیاد حجم راهنما و حل مثال آنرا در فایل جداگانه گذاشته ام.البته در فایل اصلی هم راهنمای فارسی وجود دارد.امتیاز این برنامه نسبت به دیگر برنامه های مشابه و رایج این است  که امکان مقایسه طیف های اصلی و شبه طیفها ها را فراهم می کند.ضمنا کدهای برنامه که در محیط مت لب هستند نیز در دسترس می باشند.
راهنمای برنامه را از آدرس زیر دانلود نمایید. حجم راهنما حدود 600 کیلوبایت است:
http://civiljafari.persiangig.com/document/iransaze.com%20mspectrahelp.rar

از اینجا دانلود کنیدارسال توسط علیرضا خسروانی مقدم